Ważne pytania

Często zadawane pytania

Jak często będą odbywać się sesje terapeutyczne i ile trwają?
Sesje terapeutyczne odbywają się 1-2x w tygodniu. Dzień i godzina powinny być stałe. Sesje trwają 50 minut.

Jak wygląda pierwsza sesja?
Pierwsza konsultacja i kilka kolejnych mają charakter diagnostyczny. Służą zgromadzeniu informacji na temat historii choroby oraz przeszłości pacjenta. Po konsultacjach można zaproponować cele oraz formę leczenia.

Jak długo potrwa leczenie?
Czas leczenia zależy od wielu czynników, m.in. od rodzaju pomocy udzielanej pacjentowi. Interwencja kryzysowa to 6-12 spotkań. Terapie średnioterminowe trwają 2-3 lata. Psychodynamiczna psychoterapia długoterminowa:
3-5 lat.

Co zrobić, jeśli uznam, że terapia mi nie pomaga?
Powodów, dla których pacjent ma poczucie, że terapia nie pomaga, jest wiele. Przede wszystkim zachęcamy, by omówić tę kwestię z terapeutą zanim podejmie się decyzję np. o rezygnacji z terapii. Rozmowa na ten temat może pokazać pacjentowi, jakie są powody tego poczucia i przyczynić się do nadania nowej jakości procesowi leczenia.

Jaki jest koszt sesji i w jaki sposób można dokonać płatności?
Wszystkie usługi w naszym gabinecie są odpłatne. Nie współpracujemy z NFZ.

Konsultacja kosztuje 100 zł.

Koszt sesji terapeutycznej ustalany jest z konkretnym terapeutą, zależy od rodzaju problemu i częstotliwości sesji w tygodniu.
Płatność dokonywana jest po zakończeniu sesji, w gotówce.

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej...