Zespół

Daria Tomaszewska

mgr Daria Tomaszewska – Sroczyńska

Psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień i współuzależnień w procesie certyfikacji. Absolwentka psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność – psychologia kliniczna) oraz certyfikowanej Szkoły Psychoterapii prowadzonej przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Posiada doświadczenie w pracy z osobami, które doświadczyły trudnych, kryzysowych sytuacji w swoim życiu, cierpiącymi na zaburzenia nastroju (depresje), stany lękowe (nerwice) oraz obniżone poczucie własnej wartości. Pracuje także z osobami uzależnionymi od substancji zmieniających świadomość oraz z ich rodzinami.

Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

Telefon: 602 828 897

Katarzyna Chlewińska

mgr Katarzyna Chlewińska

Psycholog, psychoterapeutka w procesie certyfikacji, absolwentka psychologii (specjalność kliniczna) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, antropolożka kulturowa.

Ukończyła Studium Socjoterapii oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym – placówce rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, gdzie regularnie superwizuje swoją pracę terapeutyczną. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodku interwencji kryzysowej, poradniach zdrowia psychicznego oraz na oddziale dziennym psychiatrycznym.

Pracuje jako socjoterapeutka i  psychoterapeutka  z osobami dorosłymi i młodzieżą od 2009 roku. Prowadzi także konsultacje par oraz poradnictwo psychologiczne w sytuacjach konfliktów, przemocy, nagłych kryzysów i problemów wychowawczych. Ma doświadczenie w pracy z osobami nieheteroseksualnymi i ich rodzinami.

Konsultacje i terapia możliwe są również w języku angielskim.

Telefon: 691 784 877

Mail: katarzyna.chlewinska.filip@gmail.com

 

 

Anna Grobelna

mgr Anna Grobelna

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz wspomaganie rozwoju w okresie dorastania). Jako psychoterapeutka pracuje od 2012 roku. Ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, placówce rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Swoją pracę poddaje superwizji. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej i grupowej osób dorosłych i młodzieży, oferuje także inne formy pomocy psychologicznej, m.in. wsparcie w sytuacji kryzysowej, konsultacje, psychoedukację. Współpracuje z innymi specjalistami (psychiatra, psychiatra dzieci i młodzieży).

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w oddziale dziennym psychiatrycznym i w poradniach zdrowia psychicznego w Poznaniu i w Kościanie. Od kilku lat prowadzi także prywatną praktykę.

Do gabinetu zaprasza osoby, które:
cierpią z powodu zaburzeń nastroju; doświadczają stanów napięcia, niepokoju, przygnębienia; mają niskie poczucie własnej wartości; przeżywają trudności związane z przystosowaniem się do nowej sytuacji życiowej/do zmian w życiu; są w sytuacji kryzysowej lub nie mogą poradzić sobie z trudnymi emocjami z przeszłości; mają trudność z budowaniem i/lub utrzymaniem satysfakcjonujących relacji z ludźmi; trudno im zrozumieć swoje emocje lub zachowanie; zdiagnozowano u nich zaburzenia osobowości.

Telefon: 605 144 596

Mail: anna.grobelna@gmail.com

mgr Maja Vogt-Kostecka

Jestem psychoterapeutką i socjoterapeutką. Ukończyłam Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Warsztat terapeutyczny rozwijam w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, placówce rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Na co dzień pracuję z dziećmi w szkole podstawowej, mam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami.

Specjalizuję się w indywidualnej psychoterapii dzieci i młodzieży. Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Dzieciom i młodzieży zmagającym się z różnymi trudnościami proponujemy terapię indywidualną. Dobranie optymalnej formy terapii poprzedzają trzy spotkania konsultacyjne, na które zapraszamy dziecko razem z rodzicami. 

Oferuję dzieciom i rodzicom pomoc w następujących trudnościach:

 • zaburzenia zachowania (problemy z agresją, częste i gwałtowne napady złości, trudności z respektowaniem zasad w szkole i w domu, częste wagary, ucieczki z domu lub szkoły, okrucieństwo wobec ludzi i zwierząt, zachowania opozycyjno - buntownicze),

 • nadpobudliwość psychoruchowa,

 • zaburzenia emocjonalne (nadmierna nieśmiałość, lęki, fobie, problemy ze spaniem i koszmary senne, trudności w kontaktach z rodzeństwem i rodzicami,, niska samoocena),

 • urazy psychiczne (przebycie poważnej choroby, wypadki, śmierć bliskiej osoby, rozwód rodziców, doświadczenie przemocy fizycznej lub psychicznej),

 • zachowania autoagresywne (próby samobójcze, samookaleczenia),

 • zaburzenia jedzenia,

 • trudności szkolne (niechęć chodzenia do szkoły, trudności w przyswajaniu wiedzy, częste konflikty z rówieśnikami lub izolacja).

Pomoc najmłodszym dzieciom (do 3 roku życia) zazwyczaj opiera się na pracy z diadą (czyli parą matka lub inna osoba będąca głównym opiekunem dziecka – dziecko. W przypadku najmłodszych dzieci oferujemy pomoc w następujących trudnościach:

 • trudności z jedzeniem (brak apetytu lub nadmierny apetyt, nasilona wybiórczość w przyjmowaniu pokarmu, częste wymioty, trudność w pożegnaniu z butelką lub piersią),

 • trudności ze snem (niespokojny sen, koszmary senne, trudność w zasypianiu lub samodzielnym spaniu, lęki nocne),

 • kłopoty z treningiem czystości (zaparcia, niechęć do korzystania z nocnika, moczenie nocne),

 • nasilone lęki separacyjne dziecka (niemożność rozstania z rodzicem, trudności z adaptacją w przedszkolu lub żłobku).

Jak wygląda psychoterapia psychodynamiczna poprzez zabawę, którą proponuję moim pacjentom?

Po zawarciu kontraktu i odbyciu wywiadu rozpoczynam próbne spotkania z dzieckiem. Opierają się one o zabawę swobodną kierowaną przez dziecko. Moją rolą jest przystępne, dostosowane do wieku i możliwości intelektualnych dziecka, komentowanie jego sposobu budowania relacji z terapeutą, funkcjonowania emocjonalnego w obrębie sesji, oraz relacji zewnętrznych. Proponowana przeze mnie metoda pracy jest skuteczna w przypadku trudności, które nie są przejściowe, ale mającharakter przewlekły i utrwalony. W takich sytuacjach interwencja psychoterapeutyczna modyfikuje niekorzystne wzorce funkcjonowania dziecka.

Telefon: 501 728 046

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej...